Hiába a válság, a technológiai startup vállalkozások olyan növekedési lehetőséget ígérnek, ami már egy kis külső segítséggel is csodákra képes.
Válságos időkben különösen nehéz munkahelyet teremteni, növekedést elérni, ilyenkor hatványozottan kell megbecsülni mindent, ami fellendülést ígér. Az Egyesült Államokban, Chicago városa ma büszkén jelenti, hogy ők bizony a nehéz piaci környezetben is létrehoztak valamit, ami ma már olyan mértékben bővül, ami minden korábbi képzeletet felülmúl. A siker titka a technológiai startup vállalkozások felkarolása. Az eredeti elemzés itt érhető el.
Két éve nyitotta meg kapuit egy technológiai ipari park, amely elsősorban az új kis- és középvállalkozásokat igyekezett magához csábítani. A bolt a nulláról indult, tavaly ugyanakkor már naponta jöttek létre új vállalkozások, sőt, ma már valóságos technológiai központként említik a területet. A fellendüléshez csupán egy kis kezdőlökés kellett, a megfelelő infrastruktúra és kedvező szabályozói környezet biztosítását követően az amúgy is lendületes felemelkedést mutató technológiai szektor magától megtalálta az új startup központot.
A technológiai ipari park ma már mágnesként vonzza magához a képzett munkaerőt, a finanszírozást – tőke és hitel egyaránt -, az új technológiát, sőt már az egyetemek figyelmét is felkeltette, akik igyekeznek mind hatékonyabban alkalmazkodni a központ munkaerő igényéhez. Ha van egy jó ötlet, akkor itt biztosan lesz pénz, munkaerő, partner és lehetőség ahhoz, hogy az elképzelés valósággá váljon. „Ha van egy jó ötleted, akkor egymillió dollár alatt könnyen találsz finanszírozást…” tartja a mondás, utalva arra, hogy a technológiai startup vállalkozások piacán nincs akadály.
Szakemberek hangsúlyozzák, hogy a sikerhez ma már nem is kell külső segítség, azaz állami szerepvállalás. Az államtól mindössze annyit várnak el a vállalatok, hogy hagyja őket dolgozni, vagyis a szabályozói környezet legyen laza és megengedő. A többit, vagyis a finanszírozást, a munkaerőt, a technológiát a piac már megoldja magától.
A történetet mi magyarok kicsit irigykedve figyelhetjük, az igazsághoz ugyanakkor hozzátartozik, hogy Chicago versenyképesség terén a legszűkebb elit tagja, a
Ha tetszett a poszt, olvassa el korábbi írásainkat is!
Valóban kínai uralom vár ránk?
Az örökségek mentik meg a nyugdíjasokat?
Kell-e félnie a forintnak a tapírtól?
Valamit kezdeni kell a nyugdíjakkal - a spanyol példa
Be van kódolva az összeomlás
Kell-e minden második magyarnak diploma?