Pénzügyi Szemle Online Blog

A blogot a penzugyiszemle.hu szerkesztői írják. A portálon cikkeink, tanulmányaink teljes terjedelemben megtalálhatók, és teret adunk a szakmai vitának is. Ingyenes regisztráció itt.

Kövessen minket a Linkedin-en!

A Pénzügyi Szemle online hírei

    • Japán és a folyamatos monetáris lazítás
      Az Egyesült Államok nem engedheti meg magának, hogy további hosszú évekig fenntartsa a laza monetáris politikáját, hisz óvakodnia kell az inflációtól. De mi a helyzet azokban az országokban, ahol a gazdaság természetes folyamataiból eredően folyamatos a deflációs nyomás?

    • Az újraelosztás lehet a megoldás a gazdasági problémákra
      Ha van stabil gazdasági növekedés, akkor a felmerülő problémákra megvan a megoldás: maga a növekedés. Hiába jön tehát egy válság, egy fenntarthatatlan adósság, a problémákat megoldja a stabil növekedés. De mi a helyzet akkor, ha ez a stabilitás elvész?

    • Szükség van az 500 eurósokra az eurózónában
      Az 500 eurósok legnagyobb használója az alvilág, az EKB korábbi igazgatója mégis úgy látja, hogy a bankjegyekre szükség van, mégpedig biztonsági okokból. Az eurózónát ugyanis egyszer már megmentették az 500 eurós bankók.

    • Nyugdíjak: egyre fontosabb az előtakarékosság
      Az Egyesült Államok társadalma elöregedőben van, csakúgy, mint számos más fejlett országban. Ebben a környezetben az állami nyugdíjak vásárlóértéke egészen biztosan csökkenni fog, ami különösen az alsó jövedelmi harmadban okozhat nehézségeket.

    • Ronald Coase - itt és most
      Ronald Coase szerint a közgazdászokra az igazán érdekes kérdések az intézmények - vagyis a társas játékszabályok - középső szintjén várnak. Súlyos tévedés, pontosabban tudatlanság azt hinni, hogy a piacgazdaság intézményei triviálisak, és elintézhetők az olyan sommás állításokkal, mint hogy „magántulajdonra és szerződéses szabadságra van szükség".

    • Amerikai állampapírokat vásárolhatna az EKB
      Az eurózónában komoly problémát okoz a rendkívül alacsony infláció és a lassú gazdasági növekedés. Ha az Európai Központi Bank amerikai állampapírokat vásárolna, azzal egyszerre oldhatná meg a gondokat, úgy, hogy az uniós szabályok sem sérülnének.

    • Rossz célpontra lőttek a görög megszorításokkal
      Miközben Írországban és Portugáliában remekül halad a válság utáni felépülés, Görögország továbbra sem képes a tartós növekedésre. Pedig a megszorítások rendbe tették a költségvetést és a folyó fizetési mérleget is.

Minden napra egy tanulmány

A blog küldetésének tekinti a magyar közgazdasági és pénzügyi kultúra emelését, a gazdasági és pénzügyi kérdések iránt érdeklődők látókörének szélesítését. Ennek részeként minden nap egy-egy, jellemzően külföldi szerzők által jegyzett tanulmányt, elemzést, szakcikket ajánlunk az olvasók figyelmébe. Meggyőződésünk, hogy a nemzetközi tapasztalatok segítik a magyarországi kihívások és problémák jobb megértését, az ezekről való színvonalas vitákat és a megfelelő válaszok megtalálását is. A bejegyzések a szerzők, illetve a Pénzügyi Szemle Online szerkesztőinek véleményét tükrözik. A kommenteket moderáljuk, melynek során az általános moderálási elveket követjük.

Akik figyelnek ránk

ecohu_logo.jpg

hirf.jpg

Kiborít, ha rossz a gyerek? - Bill Gates is így kezdte

2013.08.13. 08:25 Pénzügyi Szemle

Kiből lesz a kiváló innovátor és sikeres üzletember, a pedáns és szorgos fiatalból, vagy a csíntalan rossz kölyökből?

A legtöbb szülő álma a szorgalmas, jól tanuló és szófogadó gyermek és tizenéves, kutatások ugyanakkor azt bizonyítják, hogy a vásott kölykökből nagyobb eséllyel válik majd sikeres vállalkozó, mint a színötös tanulóból. Ki hinné például, hogy fiatalon még maga Bill Gates, a Microsoft legendás innovátora és alapítója is összeütközésbe került a törvénnyel? A téma részletes elemzése itt érhető el.

Posztba_nagy_3.jpg

A fönti kijelentést a saját tapasztalatunk is igazolhatja, bizonyára a legtöbbünk gimnáziumi osztályában voltak ugyanis olyanok, akik a suliban eszes gyerekek, ámde közepes tanulók voltak, sőt ha iskolakerülésre, biciklilopásra vagy egyéb csíntalanságokra került sor, akkor már élen jártak, mégis, felnőttként sokra vitték, vezető beosztásba kerültek vagy sikeres vállalkozók lettek. No de mi lett azokkal, akik mindig mindent megtanultak, mindig mindenből ötöst kaptak, és soha a hangjukat sem lehetett hallani?


Martin Obschonka, Hakan Andersson, Rainer K. Silbereisen, és Magnus Sverke kutatók kimutatták - miután 1000 véletlenszerűen kiválasztott fiatal közel 40 életévét vizsgálva -, hogy világos összefüggés figyelhető meg a fiatalkori viselkedési normák és a vállalkozói alkat között. Akik ugyanis tizenévesként „rendbontók" voltak, vagyis nem riadtak vissza apróbb bolti lopástól, iskolakerüléstől, vagy a szülői intelem semmibe vételétől, azok felnőttként nagyobb eséllyel váltak sikeres vállalkozóvá, mint a mintagyerekek.

Hogy miért ez az összefüggés? A kutatók szerint ezek a fiatalkori viselkedésminták arra utalnak, hogy az adott tizenéves kockázatvállaló, hajlandó akár szabályokat is áthágni, továbbá kellőképpen magabiztos, sőt néha önző is, amely tulajdonságok nélkül nehéz boldogulni a vállalkozók világában. Azt ugyanakkor fontos hangsúlyozni, hogy itt nem súlyos bűnök elkövetéséről, csupán apró csintalanságokról van szó, a bűnözés ugyanis nem összekeverendő a vállalkozói léttel.

Érdekesség ugyanakkor, hogy a fönti összefüggés a fiatalkori viselkedés és a vállalkozói készségek között csak a férfiak körében mutatható ki, hölgyeknél erre a mintára nem találtak bizonyítékot a kutatók. Hölgyeknél úgy látszik, valami egészen más kell a sikerhez…

Ha tetszett a poszt, olvassa el korábbi írásainkat is!

Segítsen az állam, ha nincs saját lakásod?

Autópályát igen, tanári fizetést nem!

Még mindig a szüleiddel laksz?

Óvakodj a saját lakástól!

Elég volt a nagyvállalatok uralmából!

Adóemelés, megszorítás? - Ezt alaposan benéztük

A bejegyzés trackback címe:

https://penzugyiszemle.blog.hu/api/trackback/id/tr1005451278

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása