A vállalkozások „születési rátája” Magyarországon magasabb, mint az Egyesült Államokban.
Egy sikeres gazdaságban hemzsegnek az új vállalkozások, melyek munkahelyeket teremtenek, adót fizetnek, és innovatív, külföldön is piacképes termékekkel lepik meg a fogyasztókat. Köztudott tény, hogy az USA az egyik leginnovatívabb gazdaság a világon – ki ne hallott volna a kaliforniai Szilícium-völgyről, amely olyan technológiai nagyágyúknak ad otthont, mint az Apple, az Intel vagy a Hewlett-Packard –, ki gondolná azonban, hogy a vállalkozói kedv terén még mi magyarok is jobbak vagyunk? (Bővebben lásd "Vállalkozói kedv és innováció - Tévhitek az Egyesült Államokról" című cikkünket a jobb oldali hasábban)
Az OECD által számolt, ún. "employer enterprise birth rate” tekintetében ugyanis az USA szinte sereghajtónak mondható. A statisztika azt mutatja, hogy az összes vállalkozás arányában hány olyan új vállalkozás születik egy évben, amely egynél több főt foglalkoztat. Az USA esetében ez az arány mindössze 6,0 százalék volt a válság előtti évben, míg Mexikóban 20, Olaszországban és Svédországban 9,0, Magyarországon pedig 12 százalék.
Egy ugyancsak meglepő kimutatás szerint az új vállalkozások arányaiban az egyik legkevesebb új állást hozzák létre az USA-ban, sőt az amerikai cégek innováció terén is „mindössze” a fejlett világ középmezőnyébe tartoznak. Emellett kiábrándító, hogy az Egyesült Államokban az egyik legmagasabb a kényszervállalkozók aránya.
Ezeknek a statisztikáknak természetesen több olvasatuk is van, és mindezen adatok ellenére a világon sokan cserélnének az USA-val, egy valami ugyanakkor kiderül az elemzésből: az USA közel sincs monopol helyzetben az innovatív megoldások és a vállalkozói kedv terén, sőt Európa, és a statisztikák alapján még Magyarország is meglepően kedvező helyen áll.
KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON IS!
http://www.facebook.com/penzugyiszemle
Ha tetszett a poszt, olvassa el korábbi írásainkat is!
Európa alulmaradt a devizaháborúban
Nem csak megszorítani lehet
A nagy magyar adósságcsapda
Kevesebb segélyt, olcsóbb oktatást!
Ilyen is van: Magyarország az élbolyban
Egyre nagyobb bajban a fiatal diplomások
Amiben Magyarország jobb, mint az USA
2012.10.04. 09:21 Pénzügyi Szemle
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.